II Zlot Gwiaździsty czyli włoska motoryzacja

Na warszawskim Bemowie odbył się II Zlot Gwiaździsty Pasjonatów Zabytkowej Motoryzacji poświęcony pojazdom włoskim. Na dwudniowej imprezie pojawiło się ponad 170 samochodów i motocykli oraz masa zwiedzających. Gwiazd zlotu było wiele, zaczynając od najstarszego auta zlotu BMW Dixi, poprzez motocykle Moto Guzzi wystawione przez polskiego przedstawiciela, unikalne w Polsce Ferrari 365 GTB/4 „Daytona”, po rajdowe legendy w postaci Fiat 124 i 131 Abarth, czy Lancii Delta Integrale. Włoski styl „dolce vita” prezentowały przepiękne Alfa Romeo Spider, Fiat 600 oraz kilka klasycznych skuterów Vespa.
Pogoda także była wyjątkowo włoska w trakcie tego weekendu, co przyczyniło się do niepowtarzalnej atmosfery wydarzenia. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały m.in. ambulans Mercedes 170V z 1950 roku oraz wóz straży pożarnej Opel Blitz z 1973. Klasykę można było również porównać z najnowszymi produktami włoskimi jak Abarth 500C oraz Lancia Delta.
W sobotni wieczór uczestnicy obejrzeli pokaz sztucznych ogni oraz odbyło się kino plenerowe, gdzie wpisując się idealnie w tematykę imprezy wyświetlono „Włoską robotę” z 1969 roku. Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem parady zabytkowych pojazdów ulicami Warszawy. Niecodzienna kolumna spotkała się z ogromnym zainteresowaniem licznie zgromadzonych wokół trasy przechodniów. Na trasie parady rozbrzmiewały klaksony z różnych epok pozdrawiające widzów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s